Dzień dobry,
Dziś lekcja z filmem. Myślę, że będzie to dla nas nowe doświadczenie i nowe wyzwanie. Nauczymy się czegoś nowego! Z tego co wiem, to moja klasa uwielbia wyzwania... więc zaczynamy...!!!
Na początek BARDZO chcę podziękować Wam drogie dzieci ale również Waszym rodzicom. Dostałam większość prac, które wysyłaliście do mnie. DZIĘKUJĘ. Bardzo dziękuję również za piękne rysunki Kopciuszka. Jesteście wspaniali (rysunki można oglądać na blogu).
Dziś mam dla Was maleńką niespodziankę. Na blogu pojawi się film. Wszystko co będziemy dziś robić będzie na filmie. Możecie kilka razy oglądać, zatrzymać czy wrócić do jakiegoś zadania. Dajcie mi informację zwrotną czy film jest ok, proszę. Starałam się aby film był dostępny dla każdego ale uprzedzam uczę się to robić więc proszę się nie śmiać :)))
Dziś zaczynamy koleją lekcję, będzie to język polski. Bardzo proszę wyjmijcie zeszyt, ćwiczenia i podręcznik.
Proszę napiszcie w zeszycie cel lekcji 👀
Cel lekcji: Jesteśmy twórcami
NaCoBeZU:
1. Wyróżniam przymiotniki, rzeczowniki i czasowniki.
2. Potrafię zrobić opis.
3. Piszę dyktando.
Za chwilę przeczytacie kilka pytań... odpowiedzcie na nie ale nie zapisujcie tego w zeszycie
Jestem pewna, że pamiętasz opowiadanie o tacie, który pokazywał wszechświat ... Pamiętasz komu ten tata pokazał wszechświat? A pamiętasz co chłopiec zobaczył na łące? Czy to były rzeczy wyjątkowe, czy takie, które można zobaczyć na co dzień? Co to jest wszechświat? I gdzie go szukać?
W ćwiczeniach do jęz. polskiego na stronie 45 jest zadanie 3. Bardzo Ciebie proszę przeczytaj uważnie tekst i napisz w okienkach imiona członków rodziny Eryka.
Pod zadaniem jest zielona kropka. Jestem pewna, że nie będzie najmniejszych problemów z wykonaniem tego zadania 👀
Bardzo ciebie proszę narysuj w zeszycie do jęz.polskiego pod NaCoBeZU - TWÓJ WSZECHŚWIAT
Jeśli pojawi się problem to wróć proszę do czytanki w podręczniku DASZ RADĘ !
Rozwiąż dyktando
https://liblink.pl/xfgGH4dH5c
PRZERWA... ZRÓB SOBIE CHWILĘ NA PRZERWĘ I ZA kilka minut WRACAMY
Przygotuj proszę podręcznik, ćwiczenia i zeszyt do matematyki... gotowe?
Zaczynamy!
Proszę napisz w zeszycie cel lekcji
Cel lekcji: Krajobraz nizinny.
NaCoBeZu:
1.Znam rośliny i zwierzęta charakterystyczne dla krajobrazu nizinnego.
2.Sprawdzam wynik dzielenia za pomocą mnożenia.
Zacznijmy od początku:
https://liblink.pl/N7XvehHctt
Myślę, że już doskonale wiesz czym charakteryzuje się krajobraz nizinny, ale przypomnijmy sobie...
Otwórz podręcznik na stronie 28
Cechy charakterystyczne krajobrazu nizinnego to:
Szerokie, wolno płynące rzeki
Lasy iglaste, liściaste oraz mieszane. A jakie drzewa?
Buki
Dęby
Brzozy
Sosny
Powierzchnia terenu płaska lub lekko pofałdowana
Pola uprawne, inne tereny rolnicze , sady.
Otwórz ćwiczenia na stronie 26
Jakie zwierzęta żyją na terenach nizinnych?
orlik
żmija
bocian biały
padalec zwyczajny
Jak Wasze lapbooki? Może pochwalicie się zdjęciami?
Zrób sobie chwilę przerwy J i zaczynamy matematykę...
W ćwiczeniach na stronie 27 są zadania do wykonania.
DASZ RADĘ!
Wychowawczyni
Pozdrawiam bardzo całą klasę, bardzo fajne lekcje �� :) $_$
OdpowiedzUsuńJanek !