poniedziałek, 23 marca 2020

PONIEDZIAŁEK


23.03.2020
Dzień dobry!
Witam Was serdecznie po weekendzie, mam nadzieję, że wszyscy jesteście wypoczęci, radośni i gotowi na kolejny tydzień. W tym tygodniu zaczynamy pracować nad nowym materiałem. Obiecuję Wam, że postaram się zrobić wszystko abyście mieli każdy materiał wyjaśniony, oczywiście zawsze służę Wam pomocą i postaram się odpowiedzieć na każde Wasze pytanie i rozwiać każdą wątpliwość, więc jeśli potrzebujecie to piszcie do mnie. Dziękuję dzieciom, które piszą do mnie i rodzicom dziękuję za miłe słowa.
Dziś na rozgrzewkę jęz. polski... Bajka o Kopciuszku. Domyślam się, że wszyscy słyszeliście o tej ślicznej panience. Przypomnijmy sobie jednak całą bajkę (podręcznik str.26). Przeczytaliście? SUPER!
W zeszycie do języka polskiego napiszcie proszę na środku tytuł i opiszcie w 5 zdaniach bajkę. Dam Wam dodatkowe pytania, które możecie wykorzystać:
1.Ile Kopciuszek miał sióstr?
2.Czy Kopciuszek był lubiany przez siostry?
3.Czy macocha pozwoliła pójść Kopciuszkowi na bal?
4.Czy w baśni pojawia się wróżka?
5.Czy książę zakochał się w Kopciuszku i jak skończyła się baśń?
Podpowiadam: Nie musicie przepisywać pytań. Po prostu spróbujcie napisać opowiadanie. Jestem pewna, że dacie radę!
Teraz przejdziemy do ćwiczeń - otwórzcie proszę na stronie 48. Mamy tam zadanie 1. W poleceniu proszą nas o nadanie tytułów dla każdej ilustracji. Spróbujcie to zrobić sami. Zadanie na str.49 nie powinno Wam sprawić problemów. Pamiętajcie proszę aby przeczytać uważnie tekst. Postarajcie się czytać głośno i w krateczki wstawcie numery z zadania nr1, które pasują do opisu.
Z matematyki proszę Was o wykonanie zadania na Eduelo: wybieramy matematyka-kalendarz i zegar-obliczenia kalendarzowe i część pierwsza (jeśli chcesz możesz zrobić dwie części)
A teraz się poruszamy...
https://www.youtube.com/watch?v=mkembEnZDls

Jestem z Was bardzo dumna, że dajecie radę i cieszę się, że jestem waszą wychowawczynią :) 


A teraz mała niespodzianka: Wysyłam Wam link do naszego bloga (blog to taki pamiętnik internetowy, który możemy pisać na komputerze). To miejsce, w którym możecie Napisać co Was dzisiaj rozweseliło, co zasmuciło, możecie zostawić komentarz, a  to już nigdy nie zostanie zapomniane.


Pozdrawiam Was serdecznie
Wychowawczyni

2 komentarze: