24.03.2020r
Dzień dobry!
Mam nadzieję, że wyspaliście się i wczorajsze zadania zostały wykonane bez najmniejszych problemów. Liczę na to, że czas spędzony w domu poświęcacie nie tylko na zabawę ale również na naukę. Myślami jestem z Wami cały czas i jestem z Was bardzo dumna, gdyż widzę jak pracujecie. W tym tygodniu zaczniemy pracować inaczej, ponieważ ja chciałabym zobaczyć wasze prace. Oczywiście ufam Wam i wiem, że pracujecie ale chcę również zobaczyć jak Wam idzie praca.
Dziś zaczynamy od jęz. polskiego i naszego małego Kopciuszka. Otwórzcie proszę ćwiczenia na stronie 50. Tam mamy zadanie 1. Musimy połączyć sylaby tak, aby powstały wyrazy.
PRZYPOMINAJKA:
SYLABA to część wyrazu lub wyraz zawierające jedną samogłoskę lub wymawiana jako jedna całość.
WYRAZ to część wypowiedzi.
Na blogu zdjęcie jak ja wykonałam to zadnie. Myślę, że nie było problemów z wykonaniem tego zadania!
Zadanie nr2. Pamiętacie, mówiliśmy bardzo dużo o wydarzeniach realistycznych i fantastycznych. Opowiadaliście wiele historii i tych prawdziwych i tych wymyślonych. W zadaniu nr2 musimy zdecydować, które ze zdarzeń mogły wydarzyć się naprawdę, a które tylko w baśniach. Możecie poprosić rodziców o zdjęcie wykonania tego zadania i wysłanie mi SMS-em lub możecie wysłać go jako komentarz na blogu (choć nie wiem czy tam jest taka opcja). Bardzo chcę zobaczyć wasze prace.
Zadanie nr3. Przypomnijmy sobie rozmowę wróżki z Kopciuszkiem. Czy Kopciuszek chciał aby wróżka odrobiła za nią lekcje? Znacie odpowiedź... możecie odpowiedzieć komentując post na blogu.
W tym zadaniu napiszcie dialog wróżki z dziewczynką.
PRZYPOMINAJKA:
DIALOG to rozmowa 2 lub więcej osób.
KAŻDE ZDANIE ZACZYNAMY WIELKĄ LITERĄ I KOŃCZYMY KROPKĄ, WYKRZYKNIKIEM LUB PYTAJNIKIEM!
Zadanie nr4. Myślę, że to zadanie jest bardzo proste i nie muszę go tłumaczyć. Prawda?
PRZYPOMINAJKA:
TYTUŁ - Pierwszą literę w tytułach piszemy zawsze WIELKĄ LITERĄ!
Pamiętajcie o przerwach między zadaniami, zróbcie sobie chwilę odpoczynku i za moment wracamy :)
Eduelo
Wchodzimy w przedmiot matematyka - wybieramy mnożenie i dzielenie - wybieramy dzielenie przez podział i wykonujemy część 1 - jeśli chcesz wykonaj więcej części.
POWODZENIA SMERFY I PAMIĘTAJCIE, ŻE NIE SIEDZIMY DŁUGO PRZED KOMPUTEREM, PAMIĘTAJCIE O ZABAWIE I O POSPRZĄTANIU SWOJEGO POKOJU :)
Wychowawczyni.
Mam nadzieję, że wyspaliście się i wczorajsze zadania zostały wykonane bez najmniejszych problemów. Liczę na to, że czas spędzony w domu poświęcacie nie tylko na zabawę ale również na naukę. Myślami jestem z Wami cały czas i jestem z Was bardzo dumna, gdyż widzę jak pracujecie. W tym tygodniu zaczniemy pracować inaczej, ponieważ ja chciałabym zobaczyć wasze prace. Oczywiście ufam Wam i wiem, że pracujecie ale chcę również zobaczyć jak Wam idzie praca.
Dziś zaczynamy od jęz. polskiego i naszego małego Kopciuszka. Otwórzcie proszę ćwiczenia na stronie 50. Tam mamy zadanie 1. Musimy połączyć sylaby tak, aby powstały wyrazy.
PRZYPOMINAJKA:
SYLABA to część wyrazu lub wyraz zawierające jedną samogłoskę lub wymawiana jako jedna całość.
WYRAZ to część wypowiedzi.
Na blogu zdjęcie jak ja wykonałam to zadnie. Myślę, że nie było problemów z wykonaniem tego zadania!
Zadanie nr2. Pamiętacie, mówiliśmy bardzo dużo o wydarzeniach realistycznych i fantastycznych. Opowiadaliście wiele historii i tych prawdziwych i tych wymyślonych. W zadaniu nr2 musimy zdecydować, które ze zdarzeń mogły wydarzyć się naprawdę, a które tylko w baśniach. Możecie poprosić rodziców o zdjęcie wykonania tego zadania i wysłanie mi SMS-em lub możecie wysłać go jako komentarz na blogu (choć nie wiem czy tam jest taka opcja). Bardzo chcę zobaczyć wasze prace.
Zadanie nr3. Przypomnijmy sobie rozmowę wróżki z Kopciuszkiem. Czy Kopciuszek chciał aby wróżka odrobiła za nią lekcje? Znacie odpowiedź... możecie odpowiedzieć komentując post na blogu.
W tym zadaniu napiszcie dialog wróżki z dziewczynką.
PRZYPOMINAJKA:
DIALOG to rozmowa 2 lub więcej osób.
KAŻDE ZDANIE ZACZYNAMY WIELKĄ LITERĄ I KOŃCZYMY KROPKĄ, WYKRZYKNIKIEM LUB PYTAJNIKIEM!
Zadanie nr4. Myślę, że to zadanie jest bardzo proste i nie muszę go tłumaczyć. Prawda?
PRZYPOMINAJKA:
TYTUŁ - Pierwszą literę w tytułach piszemy zawsze WIELKĄ LITERĄ!
Pamiętajcie o przerwach między zadaniami, zróbcie sobie chwilę odpoczynku i za moment wracamy :)
Eduelo
Wchodzimy w przedmiot matematyka - wybieramy mnożenie i dzielenie - wybieramy dzielenie przez podział i wykonujemy część 1 - jeśli chcesz wykonaj więcej części.
POWODZENIA SMERFY I PAMIĘTAJCIE, ŻE NIE SIEDZIMY DŁUGO PRZED KOMPUTEREM, PAMIĘTAJCIE O ZABAWIE I O POSPRZĄTANIU SWOJEGO POKOJU :)
Wychowawczyni.

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz