23.03.2020
Dzień dobry!
Witam Was serdecznie po
weekendzie, mam nadzieję, że wszyscy jesteście wypoczęci, radośni i gotowi na
kolejny tydzień. W tym tygodniu zaczynamy pracować nad nowym materiałem.
Obiecuję Wam, że postaram się zrobić wszystko abyście mieli każdy materiał wyjaśniony,
oczywiście zawsze służę Wam pomocą i postaram się odpowiedzieć na każde Wasze
pytanie i rozwiać każdą wątpliwość, więc jeśli potrzebujecie to piszcie do
mnie. Dziękuję dzieciom, które piszą do mnie i rodzicom dziękuję za miłe słowa.
Dziś na rozgrzewkę jęz.
polski... Bajka o Kopciuszku. Domyślam się, że wszyscy słyszeliście o tej
ślicznej panience. Przypomnijmy sobie jednak całą bajkę (podręcznik str.26).
Przeczytaliście? SUPER!
W zeszycie do języka polskiego
napiszcie proszę na środku tytuł i opiszcie w 5 zdaniach bajkę. Dam Wam
dodatkowe pytania, które możecie wykorzystać:
1.Ile Kopciuszek miał sióstr?
2.Czy Kopciuszek był lubiany
przez siostry?
3.Czy macocha pozwoliła pójść
Kopciuszkowi na bal?
4.Czy w baśni pojawia się
wróżka?
5.Czy książę zakochał się w
Kopciuszku i jak skończyła się baśń?
Podpowiadam: Nie musicie
przepisywać pytań. Po prostu spróbujcie napisać opowiadanie. Jestem pewna, że
dacie radę!
Teraz przejdziemy do ćwiczeń -
otwórzcie proszę na stronie 48. Mamy tam zadanie 1. W poleceniu proszą nas o
nadanie tytułów dla każdej ilustracji. Spróbujcie to zrobić sami. Zadanie na
str.49 nie powinno Wam sprawić problemów. Pamiętajcie proszę aby przeczytać
uważnie tekst. Postarajcie się czytać głośno i w krateczki wstawcie numery z
zadania nr1, które pasują do opisu.
Z matematyki proszę Was o
wykonanie zadania na Eduelo: wybieramy matematyka-kalendarz i zegar-obliczenia
kalendarzowe i część pierwsza (jeśli chcesz możesz zrobić dwie części)
A teraz się poruszamy...
https://www.youtube.com/watch?v=mkembEnZDls
Jestem z Was bardzo dumna, że
dajecie radę i cieszę się, że jestem waszą wychowawczynią :)
A teraz mała niespodzianka:
Wysyłam Wam link do naszego bloga (blog to taki pamiętnik internetowy, który
możemy pisać na komputerze). To miejsce, w którym możecie
Napisać co Was dzisiaj rozweseliło, co zasmuciło, możecie zostawić komentarz, a
to już nigdy nie zostanie zapomniane.
Pozdrawiam Was serdecznie
Wychowawczyni
Pozdrawiam Panią Gabrysie ,WOJTEK
OdpowiedzUsuńWojtusiu pozdrawiam Ciebie :) Trzymaj się Misiu.
OdpowiedzUsuń