23.04.2020r
Dzień dobry dzieci!
Wczoraj porozmawialiśmy o ekologii, recyklingu i segregacji. Mam nadzieję, że wszystko pamiętacie? Dziś nie ma lekcji on-line, będziemy dziś pracować w książkach liczę i piszę. Na początek książeczka "piszę"
Otwórzcie proszę na stronie 59. Tam mamy zadanie 1. Myślę, że bardzo proste. Musimy przepisać wyrazy, które są w ramce (starannie przepisać), w wiecie co to znaczy starannie? Wiem, że doskonale wiecie! Niżej musimy ułożyć zdania z trzema wybranymi wyrazami. Pamiętacie jak zaczynamy zdanie, a jak kończymy? Teraz zadanie nr2. W miejsca jabłuszek musimy wpisać literkę "ch" lub "h". Poprawność możecie sprawdzić w słowniku ortograficznym lub w Internecie. W zadaniu nr.3 są rebusy. Mam nadzieję, że nie sprawią one wam najmniejszego problemu! Ostatnie zadanie to nr4. Musimy przypomnieć sobie czym jest sylaba, jak dzielimy wyraz na sylaby i wpisać wyrazy w odpowiednie miejsca.
Teraz ćwiczenia "liczę": Mamy tam zadania nr1,2,3 str.58 i 59. Wszystkie te zadania są mnożeniem i dzieleniem w zakresie 50. Jestem pewna, że świetnie potraficie mnożyć i dzielić w tym zakresie i poradzicie sobie bez problemu. Zawsze możecie do mnie napisać jeśli napotkacie jakiś problem.
Ostatnim zadaniem na dziś będzie quiz na platformie Eduelo - przyroda - ochrona przyrody. Wykonajcie tyle części ile chcecie.
Teraz lekcja wf - u. Bawcie się dobrze :)
Życzę Wam przyjemnej pracy i wspaniałego dnia.
Do zobaczenia jutro!
źródło:youtube
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz