środa, 22 kwietnia 2020

ŚRODA

Dzień dobry!
Tematem dzisiejszej lekcji jest Dzień Ziemi. Dowiecie się dziś jak dbać o środowisko, chronić przyrodę i po prostu BYĆ DOBRYM DLA NASZEJ PLANETY!
Zacznijmy od piosenki...


Cel: 22 kwietnia Dzień Ziemi

NaCoBeZU:
1.Wiem, jak dbać o naszą planetę.
2.Wiem, czym jest recykling i segregacja.
3.Pamiętam ile trwa godzina, pół godziny, kwadrans.

Dzień Ziemi na celu przypomnienie, że należy dbać o czystość naszej planety.
Ekologia jest nauką o porządku i nieporządku w przyrodzie i o tym jak ten porządek i nieporządek wpływa na człowieka i środowisko w którym żyje.
Ekologia w dosłownym tłumaczeniu z języka greckiego oznacza naukę o domu. Środowisko to przecież nasz dom – miejsce, w którym żyjemy.

Nauką, która zajmuje się badaniem przyrody jest  właśnie ekologia!!!





Na koniec bajka :)


Dla ciekawych świata!
https://vimeo.com/271266520?fbclid=IwAR1IBVo4hnyHB02gwNQ-OTazH3runVD4EIj0jQKJ9iK2t_i-rUR5kuN4LTs




Źródło: http://szkola-szczypiorno.pl/dzien-ziemi-2/, superkid.pl, https://view.genial.ly/5e953e8882c07e0d85893c44/presentation-dzien-ziemi-prezenacja,printerest.com,wsip.pl,zasoby Internetu,youtube, 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz