Tematem dzisiejszej lekcji jest Dzień Ziemi. Dowiecie się dziś jak dbać o środowisko, chronić przyrodę i po prostu BYĆ DOBRYM DLA NASZEJ PLANETY!
Zacznijmy od piosenki...
Cel: 22 kwietnia Dzień Ziemi
NaCoBeZU:
1.Wiem, jak dbać o naszą
planetę.
2.Wiem, czym jest
recykling i segregacja.
3.Pamiętam ile trwa
godzina, pół godziny, kwadrans.
Dzień Ziemi na celu
przypomnienie, że należy dbać o czystość naszej planety.
Ekologia jest nauką o porządku i
nieporządku w przyrodzie i o tym jak ten porządek i nieporządek wpływa na człowieka i środowisko w którym
żyje.
Ekologia w
dosłownym tłumaczeniu z języka greckiego oznacza naukę o domu. Środowisko to
przecież nasz dom – miejsce, w którym żyjemy.
Nauką, która zajmuje się
badaniem przyrody jest właśnie ekologia!!!
Na koniec bajka :)
Dla ciekawych świata!
https://vimeo.com/271266520?fbclid=IwAR1IBVo4hnyHB02gwNQ-OTazH3runVD4EIj0jQKJ9iK2t_i-rUR5kuN4LTs
Źródło: http://szkola-szczypiorno.pl/dzien-ziemi-2/, superkid.pl, https://view.genial.ly/5e953e8882c07e0d85893c44/presentation-dzien-ziemi-prezenacja,printerest.com,wsip.pl,zasoby Internetu,youtube,
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz